Ale wstyyyyd! O Sikorskim w ONZ. Kto? Rosjanie! Będzie dymisja? [wideo]

Tomasz Domański 30-09-2022, 23:52
Artykuł
twitter.com/paweljablonski

To było do przewidzenia. Rosyjska propaganda wykorzystała podczas piątkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych twitta europosła PO Radosława Sikorskiego, który wywołał ogólnoświatową aferę i dotknął największego sojusznika Polski - USA. Przedstawiciel Rosji RB ONZ Wasilij Nebenzia zacytował treść wpisu, w którym przypisał on Stanom Zjednoczonym wysadzenie nitek gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2. Podziękował nawet za to Sikorskiemu, przypominając, kim jest jego żona. Anne Applebaum "jest osobą, która ma dostęp do kręgów władzy w Waszyngtonie".

Platforma Obywatelska sprawę w kraju już zamknęła, ale na nowo otwierają ją i wykorzystują w sobie znanym stylu i z wiadomego powodu przedstawiciele Federacji Rosyjskiej.

Przypomnijmy, deputowany do Parlamentu Europejskiego z Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski po wybuchach na Nord Stream napisał podziękowania dla Stanów Zjednoczonych za rzekome wysadzenie przez Amerykanów nitek gazociągu. Po lawinie krytyki zdecydował się na usunięcie wpisu i podjął próby wytłumaczenia się.

Zobacz też: Tusk zamienił dwa słowa z Sikorskim. Kierwiński uważa, że temat jest zamknięty

Uszkodzenie Nord Stream zawęża pole manewru Putina. Jeśli będzie chciał wznowić dostawy gazu do Europy, będzie musiał rozmawiać z krajami kontrolującymi gazociągi Brotherhood i Jamał; To jest z Ukrainą i Polską. Dobra robota - pisał.

Teraz rodzi się pytanie, czy jeden z czołowych polityków PO zdobędzie się na honorowe złożenie mandatu europosła i na całkowite usunięcie się z życia politycznego.


Jeszcze więcej informacji na ten temat. Kliknij w wybane okno:
Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy