Ale gratka! Trwa 11. darmowy listopad w rezydencjach królewskich [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

"Darmowy listopad w rezydencjach królewskich", akcja zainicjowana przez MKiDN odbywa się po raz jedenasty. Do końca miesiąca zwiedzający mogą oglądać bezpłatnie apartamenty królewskie w jedenastu placówkach muzealnych w całej Polsce. Tegoroczna odsłona akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich” obejmuje nie – jak dotąd – dziewięć rezydencji królewskich w muzeach w całej Polski, a jedenaście, ponieważ dwa oddziały Zamku w Malborku, czyli Kwidzyn i Sztum, dołączyły do listy placówek uczestniczących w przedsięwzięciu.

W inicjatywie uczestniczą Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Pałac Króla Jana III w Wilanowie, Zamek Królewski w Poznaniu, Zamek Lubelski, Zamek w Malborku, Zamek Królewski w Sandomierzu, Zamek Żupny w Wieliczce i Zamek Królewski w Warszawie. Muzea przygotowały bezpłatną ofertę dla zwiedzających. Zapraszają do zwiedzania wystaw stałych i czasowych, a także do udziału w spotkaniach edukacyjnych, wykładach, konferencjach, warsztatach i lekcjach muzealnych.

"+Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich+" to przepiękna akcja poszerzenia dostępu do naszych pereł muzealnych" - ocenił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński podczas konferencji prasowej 3 listopada w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Szef MKiDN, zwrócił wówczas uwagę, że "bardzo często społeczeństwo prosi o lepszy i łatwiejszy dostęp - krótko mówiąc o tańsze bilety do naszych wspaniałych muzeów". "Frekwencja w muzeach świadczy, że są one niebywale lubiane przez Polaków" - dodał. "Dlatego kontynuujemy akcję +Darmowy Listopad+ już jedenasty rok" - podkreślił.

Zobacz program. Dowiedz się więcej!

Źródło: Telewizja Republika/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy