Ale cacka! Straż Graniczna dostała nowe samochody. 56 sztuk terenówek

Artykuł
MSWiA @MSWiA_GOV_PL

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w Białymstoku minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wziął udział w przekazaniu 56 nowych aut terenowych dla funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kolejne sześć samochodów według planów ma zostać przekazanych do końca marca. "Cieszę się, że mogę dziś brać udział w uroczystości przekazania nowoczesnych terenowych samochodów przeznaczonych do służby patrolowej", stwierdził szef MSWiA.

"Zaraz po naszej uroczystości wszystkie samochody wyruszą na granicę wschodnią. Na granicę Polski z Rosją, Białorusią i z Ukrainą. To są granice dziś szczególnie chronione. Za tymi granicami toczy się wojna, ale też w Rosji i na Białorusi rządzą politycy niechętni Polsce, wrodzy Polsce. Ich celem jest m.in. destabilizacja sytuacji w naszym kraju", zaznaczył szef MSWiA.

W jego ocenie to dzięki funkcjonariuszom Straży Granicznej te plany się nie udają. "Codziennie udowadniacie waszą znakomitą, wzorową służbą, pełną ofiarności i poświęcenia, że nie powiodą się te plany destabilizacji naszego kraju. To dzięki wam polskie granice są bezpieczne".

"Samochody za chwilę ruszą na granicę wschodnią. Będą bardzo ważnym wsparciem dla ciężkiej służby funkcjonariuszy", dodał Mariusz Kamiński.

Źródło: Telewizja Republika/PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy