Przejdź do treści
9:00 Urząd Miejski w Gdańsku poinformował o ostrzeżeniu drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej. IMGW wydał również ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia
8:00 IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed powodującymi gołoledź marznącymi opadami deszczu lub mżawki. Alerty obejmują wszystkie regiony oprócz województw: warmińsko-mazurskiego i pomorskiego
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Akcja CBA na warszawskim lotnisku. Chodzi o oszustwa przy zamówieniu dla Ministerstwa Finansów

Źródło: cba.gov.pl

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzane o oszustwo na szkodę Skarbu Państwa przy realizacji zamówienia na potrzeby Ministerstwa Finansów.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA zatrzymali na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie dwie osoby. Jednocześnie przeszukano miejsca zamieszkania oraz pracy zatrzymanych. Czynności są związane ze śledztwem dotyczącym podejrzenia popełnienia oszustwa na szkodę Ministerstwa Finansów. Zatrzymani reprezentowali kontrahenta świadczącego usługi na rzecz resortu.

Materiał dowodowy wskazuje, że zatrzymani w 2017 r. występowali w imieniu poznańskiej spółki komputerowej, z którą Ministerstwo Finansów podpisało umowę na dostawę specjalistycznych komputerów dla podległych jednostek. Śledczy podejrzewają, że umowa o wartości ponad 1 mln 600 tys. zł została podpisana przez wykonawcę ze świadomością braku możliwości jej terminowej realizacji.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przedstawiono im zarzuty oszustwa. Prokurator zastosował wobec podejrzanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

 

cba.gov.pl

Wiadomości

Wizyta prezydenta, syreny i nazwa dla trasy S5. Kolejna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Policja: w drugi dzień świąt przeprowadzono ponad 12,5 tys. interwencji

Świąteczny "Rolnik szuka żony" bez ważnych uczestników! Fani są w szoku

Katastrofa na Atlantyku. Setki rodzin w żałobie

IMGW ostrzega przed gołoledzią i silnym wiatrem

30 grudnia rolnicy będą protestować. Zaparkują ciągniki przy drogach

USA: trzymetrowe opady śniegu i rzeka atmosferyczna

15 osób rannych. Zaatakował nożem i substancją chemiczną

Malijczyk dźgnął nożem trzy kobiety. Policja: kruchość napastnika

AKTUALIZACJA

[AKTUALIZACJA] Dwa polskie lotniska wyłączone z ruchu

Pokój w Azji. Zgodzili się na „natychmiastowe zawieszenie broni”

Prawie połowa zabójstw kobiet dokonanych przez cudzoziemców

Specjalne życzenia dla Putina od Kim Dzong Una. Mówił o Ukrainie

Polskie myśliwce odpowiedziały na rosyjski atak

Reuters pisze, że Rosja rozmieszcza pociski blisko Polski

Najnowsze

Wizyta prezydenta, syreny i nazwa dla trasy S5. Kolejna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

IMGW ostrzega przed gołoledzią i silnym wiatrem

30 grudnia rolnicy będą protestować. Zaparkują ciągniki przy drogach

alerty pogodowe w USA

USA: trzymetrowe opady śniegu i rzeka atmosferyczna

ranni po ataku nożownika w Japonii

15 osób rannych. Zaatakował nożem i substancją chemiczną

Policja: w drugi dzień świąt przeprowadzono ponad 12,5 tys. interwencji

Świąteczny "Rolnik szuka żony" bez ważnych uczestników! Fani są w szoku

Katastrofa na Atlantyku. Setki rodzin w żałobie