Agresywny KOD blokuje przejście Kaczyńskiemu. Przywiązali się do słupa, przyjechała karetka [WIDEO]

Artykuł
Fot. screen Twitter/ObywateleRP

Jarosław Kaczyński odwiedził we wtorek grób Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Powrót z katedry próbowali zatrzymać sympatycy Komitetu Ochrony Demokracji. Do jednej z osób przyjechała karetka.

Szefowi PiS towarzyszyli m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk i posłanka Małgorzata Wasserman.

Powrót ze skrypty w katedrze na Wawelu politykom próbowali utrudnić członkowie i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy położyli się na drodze. Jak podaje policja, przejazd został udrożniony i politycy opuścili wzgórze.

Zjazd polityków ze wzgórza wawelskiego próbowali zatrzymać członkowie i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji, którzy położyli się na drodze. Interweniowała policja. "Przejazd został udrożniony" - powiedziała Barbara Szczerba z zespołu prasowego małopolskiej policji. Politycy opuścili wzgórze.

Demonstranci złączyli się łańcuchem i przypięli się do słupa. Do jednej kobiety, która uskarżała się na ból karku przyjechała karetka.

Organizacja Obywatele RP zamieściła w sieci filmik z fragmentu zdarzenia. Próbę usunięcia agresywnych sympatyków KOD blokujących jezdnię nazwano atakiem „zbrojnego ramienia PiS” na demonstrantki i demonstrantów”.

Źródło: TVN24, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy