Afganistan. Wprowadzono zakaz pokazywania kobiet w serialach
Zakaz pokazywania kobiet w serialach telewizycjnych, zakaz występowania dziennikarek i prezenterek bez nakrycia głowy oraz zakaz wyświetlania filmów niezgodnych z szariatem - to niektóre z nowych wytycznych, jakie Talibowie przekazali stacjom telewizyjnym w Afganistanie - podaje BBC.
Hujjatullah Mujaddedi, członek afgańskiej organizacji reprezentującej dziennikarzy stwierdził, że nowo wprowadzone zasady są niepraktyczne i w związku z tym niektórzy nadawcy telewizyjni będą musieli zakończyć swoją działalność.
W ostatnim czasie w Afganistanie mieliśmy do czynienia z wieloma innymi działaniami wymierzonymi w kobiety. We wrześniu zakazano uczęszczania do szkoły dziewczynkom i młodym kobietom. Zabroniono im również chodzić do pracy, którą mogą wykonywać mężczyźni.
Najnowsze
Ludzie Tuska brną w bezprawie, aby tylko prześladować niezależne media
Tuska cena benzyny zbliżająca się do 8 zł nie przestrasza. Cóż się dziwić, przy takich dochodach!
Pijany wsiadł za kółko, spowodował kolizję, a jazdę zakończył na przydrożnym drzewie