Afganistan: Atak talibów na bazę wojskową. Nie żyje co najmniej 140 osób
Jak podaje Reuters, co najmniej 140 osób zginęło w ataku, który wczoraj na bazę wojskową w północnym Afganistanie przypuścili talibowie. Według afgańskich władz, był to największy w historii atak na afgańską bazę wojskową.
Zaatakowana została baza w Mazar-i-Szarif na północy kraju. Według ustaleń władz, do bazy wjechało około 10 talibów przebranych w mundury afgańskiej armii i otworzyło ogień do jedzących obiad oraz opuszczających meczet po modlitwach żołnierzy. Prawdopodobnie talibowie używali również granatników.
Reuters potwierdza śmierć co najmniej 140 osób. Wiele osób pozostaje rannych. Zabihullah Mujahid, rzecznik talibów, stwierdził dziś, że atak był odwetem za zabicie kilku starszych przywódców talibskich.
Najnowsze
Nowa rekrutacja w Rosji: Porwania, tortury, łapanki pod monopolowymi
Nisztor: słowa ordynatora mogą zniszczyć rząd i KO, niech wynajmie sobie ochronę
Skandal w UK: Pakistańskie bandy seksualne infiltrują NGOsy
SPRAWDŹ TO!