Abp Hoser: Myślę, że w polskim kościele istnieje lobby gejowskie. Bardzo trudna jest walka z tymi środowiskami!

Artykuł
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

- Przypuszczam, że również w polskim kościele istnieje lobby gejowskie. Bardzo trudna jest walka z tymi środowiskami, ale trzeba z tym walczyć - powiedział w rozmowie z RMF FM arcybiskup Henryk Hoser.

Arcybiskup diecezji warszawsko-praskiej Henryk Hoser odważnie wypowiedział się o jednym z wielkich problemów kościoła w Polsce: lobby homoseksualnym i pedofilii. Powiedział, że "nie da się oczyścić kościoła z grzechu. Jednak kościół w Polsce ma najlepszy system reagowania na pedofilię. W takich przypadkach wszyscy księżą są zawieszani w pełnieniu funkcji kapłańskich(...) Żyjemy w rozerotyzowanych czasach. To się udziela także księżom".

Abp. Hoser poinformował również, że w polskim kościele, podobnie jak w kościoła na Zachodzie i USA, istnieje lobby gejowskie: " Przypuszczam, że w polskim kościele również istnieje lobby gejowskie. Bardzo trudna jest walka z tymi środowiskami, ale trzeba z tym walczyć".

Metropolita skomentował również sprawę aborcji w Polsce. Przyznał, że stanowisko "polskiego kościoła jest jasne i klarowne. Biskupi nie są za karaniem kobiet. Wina kobiet jest sprawą delikatną i trudną do udowodnienia. Rolą biskupa jest wyjaśnić swoje stanowisko, by poszerzać i pogłębiać świadomość".

Źródło: RMF FM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy