AKTUALIZACJA. Fernando Santos zostanie trenerem saudyjskiego klubu? PZPN wydał komunikat

Portal TV Republika, wch 23-07-2023, 19:15
Artykuł
PAP

"Selekcjoner przebywa aktualnie na urlopie. Tydzień temu był w Polsce na meczu Superpucharu Raków - Legia i nie było z jego strony żadnych sygnałów odnośnie zmiany jego planów zawodowych" - głosi komunikat PZPN. Media w niedzielę podały, że Fernando Santos zamierza podjąć pracę w saudyjskim Al-Shabab.

Saudyjskie media przekonują, że 68-letni szkoleniowiec stracił zainteresowanie posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Utrzymują, że Portugalczyk porozumiał się już z czwartym zespołem poprzedniego sezonu Saudi Pro League, Al-Shabab. Warunki współpracy miały zostać ustalone, a więc do finalizacji operacji brakuje jedynie podpisu.

"My nic nie wiemy na ten temat" - przekazał PAP rzecznik reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski.

Portugalskie media milczą w niedzielę w sprawie rewelacji saudyjskich dziennikarzy o możliwym zasileniu klubu Asz-Szabab przez Fernando Santosa. Donoszą natomiast o pozyskaniu z tego klubu przez brazylijski CR Vasco da Gama 26-letniego pomocnika Paulinho Pauli.

Stacja Sport TV odnotowuje, że wraz z przejściem do saudyjskiego klubu An-Nassr kapitana reprezentacji Portugalii w styczniu 2023 r. w ostatnich miesiącach wzrosło w tym kraju zainteresowanie ligą piłkarską Arabii Saudyjskiej. Z drugiej strony w saudyjskim futbolu nasiliło się zainteresowanie portugalskimi piłkarzami i trenerami.

An-Nassr, który na początku lipca zatrudnił portugalskiego trenera Luisa Castro, powrócił w piątek z Portugalii, gdzie przygotowywał się do nowego sezonu, grając m.in. w turnieju Trofeum Algarve.

Castro jest już szóstym portugalskim szkoleniowcem zatrudnionym w lidze saudyjskiej. Poza nim w klubach piłkarskich tego kraju pracują Nuno Espirito Santo, Jorge Jesus, Pedro Emanuel, Jorge Mendonca oraz Filipe Gouveia.

 

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Do plotek o odejściu selekcjonera naszej reprezentacji odniósł się na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nieprawdą są doniesienia medialne o tym, że Fernando Santos zamierza zrezygnować z prowadzenia naszej kadry. Mam krótką wiadomość od trenera Santosa dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski: „Mam ważny kontrakt z drużyną narodową i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Liczę na Wasze wsparcie w walce o Mistrzostwa Europy!”

– czytamy we wpisie Kuleszy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy