99. rocznica cudu słońca w Fatimie

Artykuł
FLICKR.COM/Our Lady of Fatima Internat/CC BY-SA 2.0

13 października mija 99 lat od cudu słońca w Fatimie. Widziało go co najmniej 70 tysięcy osób. Wydarzenie to towarzyszyło objawieniom Matki Bożej, która ukazywała się 13 dnia każdego miesiąca trójce pastuszków.

13 października 1917 roku w Fatimie, Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył wówczas ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni zaś tylko z ciekawości, a jeszcze inni z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień.

Jak informują niektóre źródła, zjawisko to trwało 10 minut. Niebo pokryło wówczas się ciemnymi chmurami, a na zebranych spadł ulewny deszcz. Nagle pokazało się słońce, które zaczęło wirować po niebie. Ludzie zaczęli krzyczeć z przerażenia. Niektórzy zaczęli się głośno spowiadać ze swoich grzechów, sądząc, że "to jest koniec świata". Wielu stało, a wielu innych klęczało, płakało i modliło się. 

Matka Boska, 13-stego każdego miesiąca, wzywała do nawrócenia i pokuty. 

Źródło: fatima.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy