77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości na Żoliborzu i pl. Krasińskich

Artykuł
Pomnik Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich
Fot. flickr.com/Troels Peter Roland dk

W Warszawie od tygodnia trwają wydarzenia związane z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. W sobotę główne uroczystości odbędą się przed południem przy kamieniu żołnierzy „Żywiciela” na Żoliborzu oraz wieczorem na placu Krasińskich.

Weterani, a także przedstawiciele władz proszą o liczny udział w obchodach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Sanitariuszka z Powstania Halina Jędrzejewska mówiła o tym, jak ważna dla weteranów jest pamięć o Powstaniu. „Pomyślcie czasem o powstaniu i o powstańcach” - zaapelowała.

W Warszawie zaplanowano kilkaset wydarzeń

Jak powiedział prezydent miasta Rafał Trzaskowski, w związku z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w stolicy zaplanowano kilkaset wydarzeń. „W sumie 250 okazji do uhonorowania Powstańców, a także 400 miejsc, w których my jako przedstawiciele miasta będziemy obecni” - poinformował Rafał Trzaskowski.

Msza polowa z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i weteranów

Dziś o 10.00 zaplanowano uroczystości upamiętniające Powstańców na Żoliborzu, gdzie walki wybuchły jeszcze przed godziną „W”. Przy pomniku żołnierzy „Żywiciela” zaplanowano apel i złożenie kwiatów. O 18.00 z udziałem prezydenta Andrzejka Dudy i weteranów na placu Krasińskich zostanie odprawiona msza polowa. Po niej odbędzie się uroczysty apel pamięci.

Kulminacja obchodów jutro o 17.00. W godzinę „W” zawyją syreny, a Warszawa zatrzyma się na minutę.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy