76. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. Ważne informacje

Artykuł
Już za kila dni rozpocznie się 76. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski
Foto: Flickr/Cris Rodas

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 6-14 sierpnia w Dusznikach-Zdrój. Wydarzenie otworzy koncertem inauguracyjnym koreański pianista Seong-Jin CHO.

7 sierpnia o 16 wystąpią polscy uczestnicy 18. Konkursu Chopinowskiego – Piotr Alexewicz i Adam Kałduński. Zaraz po nich o godzinie 20 na uczestników wydarzenia czeka występ Antonio Pompa-Baldiego.

W niedzielę 8 sierpnia na scenie zaprezentują się Jakub Kuszlik i Kamil Pacholec. Po ich występie uczestnicy posłuchają Elzbiety Stefańskiej, która zagra na klawesynie w 20. rocznice śmierci Haliny Czerny-Stefańskiej

W poniedziałek 9 sierpnia w ramach 18. Konkursu Chopinowskiego zagrają Piotr Pawlak i Andrzej Wierciński. Na zakończenie dnia zaprezentuje się Martin James Barlett.

We wtorek 10 sierpnia oprócz koncertu Alexandra Kobrina dojdzie do otwarcia wystawy rysunków Wojciecha Siudmaka „Nokturny – Hommage a Chopin”. Po otwarciu wystawy o godzinie 22 odbędzie się spotkanie, które poprowadzi Róża Światczyńska.

13 sierpnia o godzinie 11 odbędzie się koncert uczestników XX Ogólnopolskiego Mistrzowskiego Kursu Pianistycznego.

Na zakończenie festiwalu 14 sierpnia przygotowano wykład prof. Ireny Poniatowskiej „Chopin w poezji”. O godzinie 20 odbędzie się koncert finałowy z udziałem Erica LU.

 

Źródło: festival.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy