4 czerwca 31 lat temu obalali demokratyczny rząd. Teraz organizują marsz. Przypadek? Nie do końca... [WIDEO]

portal tvrepublika.pl 02-06-2023, 20:00
European People's Party CCA 2.0 via Wikipedia Commons/Telewizja Republika

Jutro wieczorem (godz. 20:00) na naszej antenie emisja filmu "Nocna zmiana" reżyserii Jacka Kurskiego. Produkcja ta przypomina prawdziwe oblicze wszystkich tych, którzy już w niedzielę 4 czerwca pełni frazesów o demokracji, będą maszerować ulicami Warszawy. Ciekawa analogia... Wtedy też Tusk, Pawlak oraz postkomuniści chcieli pozbyć się patriotycznej władzy, więc nie dziwi fakt, iż teraz ci sami politycy i te same środowiska dążą do obalenia przeszkadzającego im rządu... Im i Moskwie.

Co ciekawe, analogii między wydarzeniami z 1992 roku, a sytuacją aktualną jest o wiele więcej. 31 lat temu rząd Olszewskiego nie zezwalał na realizację pomysłów, co do powołania wspólnych spółek polsko-rosyjskich, które miały działać na terenach dotychczas zajmowanych przez bazy sowieckie. To nie przypadło do gustu postkomunistycznemu układowi. To, co dzieje się teraz również związane jest z kwestiami uzależnienia od Rosji i jej wpływów. Cała opozycja jednoczy się wokół tego wydarzenia, bo boi się powstania komisji badającej wpływy rosyjskie, co widać i słychać na każdym kroku.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Nocna zmiana" na antenie Telewizji Republika. Emisja już jutro - w sobotę 3 czerwca o godzinie 20:00. 

Zobacz więcej: Film „Nocna zmiana” w Telewizji Republika. Nie przegap tego!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy