30 osób zabitych, 389 rannych. Czarny bilans po długim weekendzie na drogach

Tomasz Domański 20-06-2022, 17:11
Artykuł
canva.com

"Od środy 15 czerwca do niedzieli 19 czerwca odnotowaliśmy 357 wypadków drogowych, w których zginęło 30 osób, a 389 zostało rannych. To mniej o 35 wypadków niż w roku ubiegłym, mniej o 8 osób, które straciły życie i o 63 mniej osób rannych", przekazał zecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka. Dodał, że w długi weekend policjanci zatrzymali ponad 1,9 tys. pijanych kierowców.

"Podczas długiego weekendu na skutek intensywnych działań kontrolnych prowadzonych przez policjantów zatrzymanych zostało 1907 nietrzeźwych kierujących. Odnotowaliśmy również mniejszą liczbę wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, co wiąże się ze zmianą przepisów od stycznia 2022 roku" - dodał rzecznik KGP.

Inspektor wskazał, że policjanci podczas długiego weekendu zwracali także uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci są przewożone w sposób bezpieczny. Z ruchu "eliminowali" tych uczestników, którzy zagrażali innym swoim niebezpiecznym zachowaniem.

Źródło: PAP/Komenda Główna Policji

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy