3 wady charakterystyczne dla ludzi inteligentnych. Sprawdź czy je masz!

Artykuł
flickr.com/Neil Conway/CC BY 2.0

Naukowcy przeprowadzając kolejne badania nad osobami inteligentnymi, odnaleźli ich wspólny mianownik: trzy wady, które powtarzają się niemal u nich wszystkich.

Badaczom z Uniwersytetu w Minnesocie udało się ustalić, że istnieje korelacja między inteligencją osoby, a wadami jakie posiada, a mianowicie, że prawie wszystkie osoby o wyższej niż przeciętna inteligencji cechują się zestawem trzech tych samych wad.

Pierwszą z nich jest bałaganiarstwo. Jak się okazuje ludzie o wyższym stopniu inteligencji wolą funkcjonować w chaosie. Nie przeszkadza im on w skoncentrowaniu się na problemie, a wręcz pobudza ich do kreatywnego myślenia. Nie należy tu jednak mylić bałaganiarstwa z akceptowaniem brudu.

Druga cecha jaką odznaczają się ludzie inteligentni to zamiłowanie do nocnej aktywności. W nocy aktywność ich mózgu zwiększa się, są zdolni do bycia bardziej twórczymi niż za dnia. Nocnymi Markami byli między innymi: Charles Darwin, Winston Churchill i Elvis Presley.

Ostatnia z zestawu trzech wad charakterystycznych dla ludzi ponadprzeciętnie inteligentnych to skłonność do przeklinania, czy może raczej większy zasób przekleństw. Naukowcy poprosili badane osoby o zapisanie wszystkich niecenzuralnych słów jakie przyjdą im do głowy. Osoby z najlepszymi wynikami okazały się mieć też najwyższy poziom IQ oraz większe zdolności oratorskie i dobierania języka do rodzaju wypowiedzi.

Źródło: jestpozytywnie.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy