200 tys. osób oszukanych przez fałszywe SMS. Przestępcy wyłudzili ok. 3 mln zł
Nawet 200 tys. osób mogło paść ofiarą oszustwa poprzez tzw. SMS-y premium. Śledczy szacują, że przestępcy mogli wyłudzić ok. 3 mln zł. Dotychczas w tej sprawie zatrzymano osiem osób – podał rzecznik prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp.
„Prokuratura zarzuciła podejrzanym szereg wyłudzeń związanych z usługami SMS premium. Proceder przestępstwa polegał na przesyłaniu fałszywych wiadomości o konieczności wysłania wiadomości zwrotnej o wartości 30 zł 75 gr, celem wyłączenia płatnej usługipremium. Przestępcy również rozsyłali wiadomości o fałszywych konkursach i promocjach znanych firm. Za wysłanie płatnego SMS-a oferowali bony zakupowe, darmowe usługi, bony paliwowe czy też kody do ładowania telefonów, wycieczki, sprzęt RTV oraz bezpłatne pobyty w hotelach" – czytamy w komunikacie rzecznika.
Jak dodał, "realizowane są także analizy z przepływów finansowych i połączeń telefonicznych, a biegły z zakresu przestępczości komputerowej bada zabezpieczony sprzęt informatyczny zatrzymany podejrzanym".
Najnowsze
Żukowska (Lewica) wyśmiewa Kropiwnickiego (KO): jesteś z dalekiego województwa
Szósta edycja GROTowiska. Zaprezentowano najnowszy model GROTA
Zełenski zapowiada stworzenie "Panteonu Narodowego" Ukrainy: "Nikt nie będzie nam mówił, jakich bohaterów szanować"