17 lat w kolejce na operację. Szpital tłumaczy: Sytuacja jest trudna

Artykuł
sxc.hu, kontakt24

65-letnia mieszkanka Sosnowca zgłosiła się do lekarza i dostała skierowanie na operację stawu kolanowego. Zabieg ma się odbyć w 2031 roku, czyli za 17 lat.

Ze skierowania wynika, że zabieg miałby odbyć się w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach w 2031 roku – informuje portal kontakt24.tvn24.pl.

Ze słów syna pacjentki wynika, że 65-latkę załamała decyzja szpitala. – Mama zawsze wierzyła w ten kraj i system, więc po tej decyzji jest podwójnie zszokowana i podłamana – mówi syn.

Jolanta Wołkowicz, rzecznik ośrodka, poproszona o wyjaśnienie sprawy, powiedziała, że „sytuacja wszystkich pacjentów oczekujących na zabieg stawu biodrowego i kolanowego jest trudna”. Szpital pomimo tego że wielokrotnie wnioskował do NFZ o zwiększenie środków finansowych na te operacje, nie doczekał się reakcji.

Według pani rzecznik „jedynym, co może zrobić szpital to zaproponować aby pacjent znalazł inny ośrodek, w którym okres oczekiwania na tego typu zabieg jest krótszy”. – Zmiana terminu operacji może mieć miejsce w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia pacjenta – dodała.

Źródło: kontakt24.tvn24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy