14 „kurierów” zatrzymanych za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy

Artykuł
Polskie służby niemal codziennie zatrzymują kurierów pomagających w nielegalnym przekroczeniu granicy
Fot. Twitter/Straż Graniczna

14 osób, które miały przewozić migrantów i pomagać im w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy zatrzymała ostatniej doby Straż Graniczna – przekazała rzecznik SG ppor. Anna Michalska.

Wśród zatrzymanych jest trzech Polaków, trzech obywateli Syrii, dwóch Niemców, dwóch obywateli Uzbekistanu, Włoch, Rumun, Gruzin i obywatel Iranu. Jak powiedziała rzecznik, służby zbierają dowody, a wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

– Obywatele Niemiec przewozili w samochodzie dostawczym 34 obywateli Iraku. Z kolei jeden z Polaków wiózł 26 obywateli Iraku – powiedziała Michalska.

Polskie służby niemal codziennie zatrzymują kurierów pomagających w nielegalnym przekroczeniu granicy. We wtorek zatrzymano cztery takie osoby. W poniedziałek trzy. Z kolei w środę PAP informowała o zatrzymaniu busa z 23 nielegalnymi migrantami. Pojazd został zatrzymany w miejscowości Milejczyce (woj. podlaskie), oddalonej kilka kilometrów od granicy z Białorusią. Z kierownicą siedział Polak.

Jak podaje SG, kurierom po doprowadzeniu do prokuratury stawiane są zarzuty pomocy w nielegalnym przekraczaniu granicy.

W związku z takimi zdarzeniami do aresztu na trzy miesiące trafił m.in. Irakijczyk, który uciekał ulicami Białegostoku przed policją z prędkością nawet 200 km/h wioząc w osobowym aucie sześciu obywateli Iraku. Do aresztu trafił też kierowca busa, który przewoził 36 nielegalnych migrantów, a zatrzymany został na stacji benzynowej w Grajewie.

Policja informowała we wtorek, że dotychczas na Podlasiu zatrzymano ponad 160 kurierów przewożących nielegalnych migrantów.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy