100 misiaków dla onkodzieciaków. Więźniowie szydełkują dla chorych dzieci

Artykuł
Fot. ZK Opole Lubelskie

Więźniowie z Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim po raz kolejny podjęli się dziergania maskotek dla maluchów. A wszystko za sprawą facebookowej akcji stworzonej przez p. Anię Woźniak o nazwie „KoloroweOnko – 100 misiaków dla onkodzieciaków”, na którą trafiła jedna z realizatorek programu resocjalizacji ppor. Sylwia Smaga.

Arteterapia i niekonwencjonalne metody oddziaływań są stałym elementem codzienności w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Nie inaczej było w przypadku programu resocjalizacji polegającego na nauce szydełkowania, który zgodnie z założeniami ma sprzyjać niwelowaniu zachowań agresywnych poprzez redukowanie napięć w sposób społecznie akceptowany.

Początki były trudne, a nazwy takie jak oczko łańcuszka, słupek i półsłupek, szydełko i liczba rzędów budziły w oczach osadzonych przerażenie. Powykręcane dłonie, brak precyzji, nos 10 cm nad robótką z czasem ustąpiły świadomości tego ile oczek i w jakiej konfiguracji należy połączyć, aby powstał miś specjalnie zaprojektowany dla „KoloroweOnko”. W efekcie mężczyźni odbywający kary pozbawienia wolności wspomogli szlachetną akcję o kilkanaście maskotek.

Źródło: ZK Opole Lubelskie

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy