Ziemkiewicz o Hołowni: "Taki z niego katolik, jak z Rafalali kobieta"

Artykuł
Telewizja Republika

Szymon Hołownia opisał na swoim Facebooku sytuację, według której ksiądz miał odmówić udzielenia mu Komunii Świętej. "Sumienie mi nie pozwala, za pana poglądy" - miał powiedzieć duchowny. Do historii opisanej przez prezentera odniósł się trafnie Rafał Ziemkiewicz.

"Od dziś wiem też, jak czują się ci wszyscy, którzy tyle razy opowiadali mi o przeżywanym w moim Kościele poczuciu wykluczenia ze wspólnoty" – napisał kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Ksiądz miał odmówić mu  udzielenia Komunii Świętej z uwagi na głoszone przez byłego prezentera poglądy, często stoją w sprzeczności z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

Hołownia zgłosił sprawę do władz Archidiecezji Warszawskiej, która przeprosiła publicystę i obiecała wyjaśnienie sprawy.

Historię przedstawioną przez Hołownię skomentował Rafał Ziemkiewicz.

"Hołownia lansuje się na męczennika, bo pono odmówiono mu Eucharystii. Hołownia od kilku tygodni rozgłasza, że jest za usuwaniem krzyży z miejsc publicznych, aborcją, eutanazją, "małżeństwami" homo... ale uważa się za katolika" – stwierdził na Twitterze (pisownia oryginalna - red.)

"Czyli - taki z niego katolik, jak z Rafalali kobieta" – stwierdził Ziemkiewicz.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy