Wystawa fotografii konkursowej "Matematyka w obiektywie". Nagrodzone prace można zobaczyć również online

Artykuł
Zdjęcia nominowane do kalendarza dostępne są na stronie internetowej.
PAP

Wystawę 65 fotografii nagrodzonych i wyróżnionych w IX edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego "Matematyka w obiektywie" można oglądać w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Wystawa potrwa do 25 lutego.

Konkurs fotograficzny "Matematyka w obiektywie" jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego Mathematics in focus. Pierwsza edycja miała miejsce w 2010 roku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński (US) i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej - napisano na stronie konkursu.

Jury konkursu "Matematyka w obiektywie" wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych: do - i powyżej 20 roku życia. Dodatkowo 12 prac uzyskało nominację do kalendarza na 2021 rok.

Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli.

Nagrodzone prace można obejrzeć również online. Zdjęcia nominowane do kalendarza dostępne są na stronie internetowej.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy