Wrzaski, gwizdy, człowiek w maseczce "J***ć PiS", a obok... poseł PO. Przerażające nagranie ze zwolennikami Trzaskowskiego

Artykuł
Twitter/Trzaskowski2020

Rafał Trzaskowski na każdym kolejnym wiecu powtarza jak mantrę, że dość już nienawiści i dzielenia Polaków i przekonuje, że chce budować wspólnotę i zależy mu na "uśmiechniętej Polsce".

Niestety, nie idzie to w parze z zachowaniem jego sympatyków, a nawet polityków Koalicji Obywatelskiej. Tę "uśmiechniętą Polskę" pokazał nam szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Matecki. 

Polityk sfilmował zachowanie przeciwników prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkania premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Koszalina. 

– To nie jest wiec islamistów w Kabulu, ani okrzyki orków atakujących Minas Tirith - to zwolennicy #Trzaskowski2020 zakłócający spotkanie Premiera @MorawieckiM w Koszalinie- napisał na Twitterze Matecki, dołączając filmik, na którym widać grupę osób z plakatami wyborczymi prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który z ramienia KO ubiega się o urząd głowy państwa. Przeciwnicy obecnych władz mają również transparenty uderzające w prezydenta Andrzeja Dudę i rząd.

Wśród zakłócających wystąpienie premiera Morawieckiego jest również… poseł Koalicji Obywatelskiej, Piotr Zientarski. Jak zauważa radny Matecki, polityk stoi obok mężczyzny w maseczce z napisem „J***ć PiS”. W żaden sposób nie reaguje na inwektywy pod adresem prezydenta czy premiera. W materiale słychać gwizdy i okrzyki „Przestań kłamać”, „Pinokio”, „Wypad” czy „Andrzej Duda, to się nie uda”.

To dość ciekawe, że politycy i sympatycy Koalicji Obywatelskiej z miejsca wiążą z Andrzejem Dudą i PiS np. agresywnego mężczyznę, który wyzywał sąsiadkę i groził jej za to, że wywiesiła na swojej posesji baner Rafała Trzaskowskiego czy dwóch starszych mężczyzn twierdzących, że homoseksualistów powinno zamknąć się w obozie zagłady. Nie tylko sugerują przy tym, że w taki sam sposób zachowują się na pewno wszyscy zwolennicy PiS, nie zawahają się także wykorzystywać do tego rodzaju działań osoby chore (jak to zrobiła posłanka PO, Agnieszka Pomaska, która niedawno opublikowała na Twitterze nagranie ze sparaliżowanym mężczyzną, który wulgarnie wyzywał polityków Koalicji Obywatelskiej). Jednocześnie ci sami ludzie bronią, tłumaczą, usprawiedliwiają osoby zachowujące się jak ludzie sfilmowani przez Dariusza Mateckiego. Po swojej stronie nie widzą nienawiści, zacietrzewienia i fanatyzmu. A potem znów kreują się na partię troskliwych misiów i gołąbków pokoju... 

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy