Władze Warszawy odmawiają "500 Plus" rodzinie z dziesięciorgiem dzieci!

EmaPob 13-02-2017, 15:25
Artykuł
Facebook.com @hanna.gronkiewiczwaltz

Powodem decyzji władz miasta jest prowadzenie przez wielodzietną rodzinę misji ewangelizacyjnej na Ukrainie - poinformował "Nasz Dziennik".

Wielodzietna rodzina z Żoliborza od roku walczy z władzami miasta Warszawy o świadczenie na rodzinne, 500 Plus, a także zasiłek pielęgnacyjny dla jednej z niepełnosprawnych córek.

Brak świadczeń z powodu wyjazdu na misję 

Dla władz Warszawy problemem jest przynależność rodziny do Drogi Neokatechumenalnej i ewangelizacja za granicą. 

– W momencie, kiedy rodzina wyjechała tymczasowo na misje, miasto odmówiło przyznania świadczeń w związku z tym, iż nie zamieszkują na terenie Warszawy – powiedział Olaf Szczypiński z Instytutu Ordo Iuris, który wspiera państwa M. w sporze z władzami stolicy.

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia dzielnicy Żoliborz uznał, że skoro rodzina nie mieszka w Polsce w okresie zasiłkowym, to świadczenia jej się nie należą. 

– Miasto argumentowało m.in., że nieprzyznanie świadczeń jest motywowane tym, iż dzieci przestały uczęszczać do szkół w Polsce i zostały zapisane do szkoły na Ukrainie. Natomiast w ubiegłym roku rodzina zapisała dzieci do polskich szkół i obecnie realizują one obowiązek szkolny w formie edukacji domowej. Mimo to gmina konsekwentnie odmawiała, twierdząc, że nadal nie zamieszkuje na terenie Polski – zaznaczył Olaf Szczypiński. 

 

 

Źródło: naszdziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy