Dziś minister sprawiedliwości powoła zespół ws. Smoleńska

Artykuł
Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny
FLICKR/ KPRM/ DOMENA PUBLICZNA

Prace prokuratorskiego zespołu ds. śledztwa smoleńskiego będzie nadzorował Marek Pasionek, zastępca prokuratora generalnego. Jak ustalił dziennikarz śledczy Cezary Gmyz, na czele zespołu w Prokuraturze Krajowej stanie Marek Kuczyński.

– W poniedziałek zostanie upubliczniony skład tego zespołu, którego zadaniem będzie całościowe, kompleksowe przeanalizowanie wszystkich materiałów związanych z tragedią smoleńską, zarówno w głównym wątku, jak i w wątkach pobocznych i następnie kontynuwanie tego śledztwa  w ramach możliwości dowodowych, które zostaną stwierdzone – zapowiedział Zbigniew Ziobro w sobotę na antenie TV Trwam i Radia Maryja.

Minister sprawiedliwości podkreślił, że w skład zespołu wejdą doświadczeni prokuratorzy z całego kraju. – Zrobimy wszystko, aby ta prawda wyszła na jaw, znaczy ci prokuratorzy to zrobią pod nadzorem pana prokuratora Pasionka. Jestem przekonany, że nie zlekceważą żadnego dowodu i wykażą inicjatywę w każdym możliwym przypadku, gdzie to tylko będzie jeszcze osiągalne – zaznaczył.

Jak poinformował dziennikarz śledczy "Do Rzeczy" i TV Republika Cezary Gmyz, na czele zespołu smoleńskiego w Prokuratorze Krajowej stanie Marek Kuczyński, który zajmował się sprawą tzw. mafii futbolowej. W zespole znajdą się też: dotychczasowy główny referent śledztwa płk Karol Kopczyk oraz Krzysztof Schwartz.

 

 

Śledztwo smoleńskie trwa już 6 lat. Prowadzą je prokuratorzy z Naczelnej Prokuratury Wojskowej w Warszawie. Katastrofę smoleńską Sejm uznał za największą powojenną tragedię Polski. 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego Tu-154M zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią oraz najważniejsi dowódcy Sił Zbrojnych, elity polityczne i duchowe narodu. Delegacja leciała do Rosji na uroczystości rocznicy zbrodni katyńskiej.


CZYTAJ TAKŻE:

Przeniesieni z Warszawy prokuratorzy związani ze śledztwem smoleńskim: To bezprawie. MON odpiera zarzuty

 

Źródło: TV Trwam, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy