Weź udział w akcji "Wesprzyj Kapłana". Zaczyna ona się już w Środę Popielcową!

W tym roku akcję rozszerzono o Archidiecezję Warszawską.
pixabay.com/@Amplitudy

Księża bardzo potrzebują naszej modlitwy, w dzisiejszych czasach szczególnie. W sercach osób wzrastających we Wspólnocie "Pocieszyciele Maryi" przy parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie oraz działających w Fundacji "Jednym Sercem", zrodziło się pragnienie modlitwy za kapłanów i zaproszenia do niej większej liczby wiernych.

Akcja polega na wylosowaniu kapłana oraz codziennej modlitwie polegającej głównie na medytacji Słowa Bożego (ewangelia z dnia) ofiarowanego w jego intencji. To już druga odsłona tej akcji, tym razem w Wielkim Poście. Zaczyna ona się w Środę Popielcową, a finał jest przewidziany na 31 marca 2021r. W poprzedniej edycji wzięło udział 312 osób, które modliły się za 226 kapłanów Diecezji Warszawsko-Praskiej. W tym roku rozszerzono ją o Archidiecezję Warszawską. 

Biskup Archidiecezji Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz oraz biskup Romuald Kamiński udzielili akcji swojego pasterskiego błogosławieństwa, a ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej objął ją dodatkowo patronatem honorowym.

Link do formularza: http://www.pocieszycielemaryi.pl/wesprzyj-kaplana/

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy