„W punkt". Prof. Paruch: PO będzie dążyła do awantury, by opóźnić głosowanie

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Gościem programu był prof. Waldemar Paruch. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.

Prof. Waldemar Paruch wyraził swoje zdanie dotyczące jutrzejszej debaty na temat ratyfikacji Funduszu Odbudowy i zapowiedzianego głosowania. Przyznał, że jest kilka prawdopodobnych scenariuszy.

- Scenariuszy jest kilka. PO będzie dążyła do awantury tak, by opóźnić głosowanie. Będziemy mieli ciekawy spektakl. Jednak pamiętajmy, że to zawsze służyło Prawu i Sprawiedliwości. Drugi scenariusz jest taki, że PO nie będzie uczestniczyła z PSL w głosowaniu. Jest też trzeci scenariusz, który zakłada, że PO będzie głosowała przeciw - zapowiedział.

- Sytuacja jest bardzo ciekawa. Z jednej strony jest PiS, który od początku mówił, że przyjmie Fundusz Odbudowy, z drugiej strony jest Lewica, która porozumiała się otwarcie z PiS - przyznał.

- Dość łatwe porozumienie się z Lewicą zmieniło sytuację. Jarosław Kaczyński udowodnił, że można utrzymać rząd i przyjąć Fundusz Odbudowy - dodał.

Prof. Paruch powiedział, że Platforma Obywatelska chce zmienić układ rządowy w kraju.

- PO konsekwentnie szuka zmiany możliwości zmiany układu politycznego w Polsce - powiedział.

- Przypominam, że wezwanie do porozumienia między PO a PiS wygłosił Kwaśniewski - powiedział.

Gość programu „W punkt" przyznał, że aktualna sytuacja polityczna może prowadzić do zmiany partii opozycyjnej.

- Platforma Obywatelska czuje przed sobą partię Szymona Hołowni. Mamy sytuację, że partia opozycyjna może się zmienić. Natomiast PSL jest fundamentalnie obecnie pogubione. Mają pomysły, które się wykluczają - przyznał.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy