Terlikowski: Dziennikarze "Polityki" odkleili się od rzeczywistości

Artykuł
Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika
Telewizja Republika

– "Polityka" totalnie się pogubiła – mówił redaktor naczelny Telewizji Republika, komentując skandaliczną okładkę najnowszego numeru tego prorządowego tygodnika.

"Prezes Kaczyński ogłasza stan wojenki" – brzmi tytuł okładkowego artykułu w najnowszej "Polityce". Ilustratorzy tygodnika upodobnili Jarosława Kaczyńskiego do twórcy stanu wojennego gen. Wojciecha Jaruzelskiego – dali prezesowi PiS ciemne okulary o posadzili go w pozie łudząco przypominającą tę, którą zajmował komunistyczny generał ogłaszając stan wojenny.

W programie "Chłodnym okiem" Terlikowski i prowadzący Piotr Gociek "wzięli na warsztat" tę okładkę i okładkowy artykuł.

 

stan_wojenki_670

– Gdy Jaruzelski wprowadzał stan wojenny, to był u władzy i działał przeciw opozycji. A przypominam redaktorom "Polityki", że Kaczyński przy władzy nie jest, a Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów to przestrzeń przede wszystkim dla przedstawicieli opozycji – mówił Terlikowski.

Terlikowski zarzucił autorom artykułu – Mariuszowi Janickiemu i Wiesławowi Władyce – że oprócz wysyłania kompletnie mylnych i prowokacyjnych komunikatów obrazkowych, wypaczają rzeczywistość. – Nie ma w ich tekście słowa o aferach, w które zamieszana jest obecna władza. Nie ma słowa o masowej emigracji zarobkowej Polaków. Jest za to wspaniała Platforma i wspaniałe PSL. A PiS w imię jedynie zaspokojenia żądzy władzy chce zniszczyć to mlekiem i miodem płynące państwo – ironizował redaktor naczelny Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika, polityka.p

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy