Spot Magdaleny Ogórek. "Stać na straży konstytucji, czyli prawa to najważniejszy obowiązek prezydenta"

Artykuł
Magdalena Ogórek
youtube.com

Prezydent po to jest wybierany przez wszystkich obywateli, aby w ich imieniu pilnował rządu i parlamentu, by nie tworzyli złego prawa – przekonuje w spocie kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek.

– Stać na straży konstytucji, czyli prawa to najważniejszy obowiązek prezydenta. Prezydent jest również odpowiedzialny za przestrzeganie swobód obywatelskich, tworzenie w imieniu obywateli i dla obywateli spójnego, zrozumiałego prawa. Skoro obywatel ma przestrzegać prawa, musi ono być jednoznaczne, transparentne i zrozumiałe. Prezydent po to jest wybierany przez wszystkich obywateli, aby w ich imieniu pilnował rządu i parlamentu, by nie tworzyli złego prawa. Jeśli prezydent widzi, że tworzone jest złe prawo, to jego obowiązkiem jest je zawetować – przekonuje Ogórek.

– To jest najważniejsza rola prezydenta. Często zasłania się ową rolę dodatkowymi działaniami, które premier Tusk nazywa “pilnowaniem żyrandola”, czy też, jak wolą inni, dublowaniem rządu. Oczywiście trudno w tych pozostałych kwestiach odmówić panu premierowi części racji. Na przykład samo pojęcie “zwierzchnictwa” nasuwa już wiele wątpliwości – dodaje.

Do spotu odniósł się dziś w "Prosto w oczy" Tomasz Kalita z SLD. – Prezydenta kojarzymy głównie z działaniami na takich płaszczyznach jak obronność czy polityka zagraniczna, ale zapominamy o tym, o czym przypomniała Magdalena Ogórek: że prezydent stoi na straży prawa – mówił. – Spot to prezentacja programowa zwracająca uwagę, że prezydent Komorowski zajął się polityką obronną, trochę polityką zagraniczną, ale to bardziej kompetencje rządu – przekonywał.

Polityk SLD podkreślił, że właśnie głównym obowiązkiem prezydenta jest stanie na straży prawa. – Prawo mamy złe. Żeby się sądzić trzeba być bogatym. Rocznie Sejm przyjmuje kilkadziesiąt bubli – tłumaczył.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl, facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy