Sellin: Exposé odbędzie się pod koniec listopada. Wtedy zacznie się praca nad naprawą Rzeczpospolitej

Artykuł
Telewizja Republika

O planach nowego rządu pod kierownictwem Beaty Szydło i pakiecie ustaw proponowanym przez PiS mówił w studiu Telewizji Republika polityk Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Sellin.

Pierwszego posiedzenia Semu VIII kadencji odbędzie się w czwartek, 12 listopada. Posłowie zbiorą się o 13.00, zaś senatorowie o 17.00.

Jak komentował Jarosław Sellin, po złożeniu dymisji przez obecną szefową rządu, Ewę Kopacz, prezydent musi powierzyć jej funkcję tymczasowego pełnienia obowiązków. – Nowy rząd musi się ukonstytuować, a to zacznie się dopiero kiedy prezydent powierzy nowej premier misję stworzenia rządu (...) tej misji Beata Szydło się podejmie i (...) w umówioną datę dojdzie do zaprzysiężenia nowych ministrów. To jest kwestia przyszłego tygodnia i od tego momentu mamy nowy rząd – mówił polityk PiS.

– Exposé odbędzie się pod koniec listopada. Wtedy zacznie się ambitna praca nad realizacją programu naprawy Rzeczpospolitej – dodał polityk.

Sellin odniósł się także do obiecanych przez PiS projektów reform, które nowa partia rządząca zamierza wprowadzić w pierwszym okresie po dojściu do władzy. – Ta szuflada (z ustawami - red.) wypełniała się przez przez kilka lat naszej pracy jako solidna opozycja (...) przypomnę, że nasz główny dokument programowy liczy 167 stron, w międzyczasie były spotkania, konferencje – mówił Sellin.


Czytaj więcej:

Trybunał Konstytucyjny wciąż bez pełnego składu. Prezydent Duda: Szkoda, że prezesi trybunału nie zwrócili uwagi, jak ci sędziowie zostali wybrani

Zmiany w służbach specjalnych. Szefowie Agencji Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego odchodzą na emeryturę

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy