Schmidt przeszkadzają darmowe przejazdy na "Różaniec do Granic"

EmaPob 09-10-2017, 14:37
Artykuł
Twitter.com

Nie wszystkim podoba się piękna akcja Polaków "Różaniec do Granic". Jedną z takich osób jest Joanna Schmidt z Nowoczesnej, która skierowała interpelację poselską do ministra infrastruktury i budownictwa ws. promocji na bilety kolejowe dla uczestników akcji. Przypomnijmy, że mogli oni dojechać na modlitwę płacąc za bilet 1 zł. Posłanka zapytała m.in., czy na podobne przywileje będą mogli liczyć uczestnicy Przystanku Woodstock, którzy co roku dojeżdżają na festiwal pociągami...

W sobotę wierni w Polsce w ramach akcji "Różaniec do granic" wspólnie modlili się o nawrócenie, pokój i bezpieczeństwo na świecie.

By ułatwić Polakom wspólną modlitwę, wierni mogli za 1 zł dojechać do przygranicznych kościołów kolejami PolRegio, należącymi do spółki Przewozy Regionalne.

"Oferta ma na celu umożliwienie zamierzającym wziąć udział w modlitwie różańcowej dojazdu i powrotu do i z miejscowości, w których znajdują się wyznaczone kościoły. Z pociągu PolRegio będzie można skorzystać na podstawie biletu jednorazowego na przejazd »tam« w cenie 1zł. Bilet ten będzie upoważniał również do powrotu" - czytaliśmy w komunikacie spółki.

Akcja nie spodobała się jednak posłance Nowoczesnej Joannie Schmidt, która skierowała w tej sprawie zapytanie do Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Na odpowiedzi internautów nie trzeba było długo czekać...

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy