Rosjanie znów kłamią na temat Polski. Według "Komsomolskiej Prawdy"... w 1941 r. napadliśmy z III Rzeszą na ZSRR

Artykuł
Pixabay, CC0

W największej rosyjskiej gazecie „Komsomolskaja Prawda” pojawiła się grafika, której autorzy sugerują, że… Polska, wraz z hitlerowską III Rzeszą, napadła w 1941 r. na ZSRR.

– U dołu czytamy: "Czym jeszcze pomogły kraje okupowane przez Niemcy". To sformułowanie nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o czarny piar- wskazuje dziennikarz Polskiego Radia 24 Filip Memches. W ocenie publicysty, oznacza to, że „kłamstwo katyńskie kwitnie”.

– W sumie to dobrze, że putinowska propaganda zaczęła głosić tezę, że Polska razem z III Rzeszą i jej sojusznikami napadła na ZSRR w 1941 r., bo aż tak wielkie kłamstwo czyni polonofobiczną kampanię Kremla w coraz bardziej absurdalną- napisał z kolei redaktor Andrzej Krajewski z „Dziennika Gazety Prawnej”.

To już kolejny raz, gdy Federacja Rosyjska – ustami swoich polityków, urzędników (na czele z prezydentem Władimirem Putinem) czy dziennikarzy czołowych mediów rozpowszechnia nieprawdziwe, krzywdzące informacje na temat udziału Polski w II wojnie światowej.

Putinowska propaganda próbuje robić z naszego kraju „agresora”, podczas gdy to właśnie Polska należy do krajów, które najbardziej ucierpiały w ciągu tych tragicznych sześciu lat.

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy