Rosja grozi Norwegii! "Ludność Norwegii będzie cierpieć"

Artykuł
Telewizja Republika

Rosjanie grożą Norwegii, że ta może stać się potencjalnym celem ataku nuklearnego. Taka jest odpowiedź Rosji na sprowadzenie do skandynawskiego kraju 330 amerykańskich Marines.

 

 

W ostatnim tygodniu Norwegowie wyrazili zgodę na ulokowanie w bazie w Vaernes 330 amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej – US Marines. Ta decyzja od razu spotkała się z ostrą odpowiedzią strony rosyjskiej. W imieniu Kremla głos w tej sprawie zabrał Franc Klincewicz, wiceszef komisji obrony w rosyjskim parlamencie.

 

- 330 Marines w Norwegii jest bezpośrednim zagrożeniem militarnym. Ta decyzja może być bardzo groźna dla Norwegii i Norwegów. Jak powinniśmy na to zareagować? Nigdy wcześniej nie mieliśmy Norwegii na liście celów dla naszej broni strategicznej, ale jeśli taka sytuacja będzie się rozwijać, ludność Norwegii będzie cierpieć – zapowiedział Klincewicz.

 

Wcześniej Rosjanie kierowali groźby także do ludności Danii. Miało to związek z wyrażeniem przez ten kraj chęci przyłączenia się do systemu amerykańskiej obrony antyrakietowej.

Źródło: dailymail.co.uk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy