„Republika po południu". Gosiewska: Życie nauczyło nas, że Putin się nie cofa

Małgorzata Gosiewska przyznała, że Putin sprawdza jak daleko może posunąć się w swoich działaniach.
Fot. PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KRE

Gościem programu była wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Małgorzata Gosiewska.

Tematem programu była obecna sytuacja na Ukrainie. Gosiewska przyznała, że jest ona bardzo skomplikowana i ciężka.

- Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Zwiększająca się w tamtym okresie obecność wojsk rosyjskich i płynące komentarze nie sprawiły, że sytuacja na Ukrainie jest dobra - powiedziała wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Małgorzata Gosiewska.

- Gdyby sytuacja na Ukrainie się unormowała to i tak potrzeba lat, by rozminować pola, ludzie chcą uprawiać swoją ziemię, a giną od min - powiedziała.

Wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS Małgorzata Gosiewska zauważyła, że podoba sytuacja wydarzyła się wcześniej w Gruzji. Dodała, że to dowód na to, że cały czas należy uważać na decyzje i ruchy ze strony Putina.

- Agresorem jest Rosja, a państwem napadanym jest Ukraina. Podobnie było z Gruzją.To ciągle te same scenariusze - przyznała.

- Życie nauczyło nas, że Putin nie cofa się, on może zrobić krok w tył ale po marszu na przód. Część wojska wróciło do bazy ale sporo zostało - dodała.

Małgorzata Gosiewska dodała, że Władimir Putin sprawdza jak daleko może posunąć się w swoich działaniach.

- Powinniśmy mówić głośno, że cena dla Federacji Rosyjskiej za ewentualną wojnę będzie wysoka. Będziemy wspólnie decydować i Putin musi o tym wiedzieć. On sprawdza jak daleko może się posunąć - dodała.

Wicemarszałek Sejmu zaznaczyła, że Polska powinna być wsparciem dla Ukrainy.

- Polska powinna głośno mówić o problemie i wspierać Ukrainę. Musimy walczyć o wsparcie finansowe i medyczne - przyznała.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy