"Zakłócenia pracy w Elektrociepłowni Pomorzany". Zimne kaloryfery w Szczecinie

Artykuł
Canva

- Wciąż odczuwamy skutki zamarznięcia wody chłodzącej, co powoduje zakłócenia w stabilnej pracy osiedli - mówiła przedstawicielka PGE.

Zakłócenia pracy w Elektrociepłowni Pomorzany wystąpiły, jak podał należący do PGE GiEK Zespół Elektrowni Dolna Odra (ZEDO), z powodu złych warunków atmosferycznych, które spowodowały zamarznięcie wody wykorzystywanej do chłodzenia.

Usuwanie awarii trwało od poniedziałkowego poranka, po południu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej na prośbę ZEDO skierował w rejon EC Pomorzany lodołamacz, aby skruszyć krę na Odrze Zachodniej i wyeliminować ryzyko, że podobna sytuacja powtórzy się w najbliższych dniach.

Prace przy usuwaniu zakłóceń utrudniało zabrudzenie filtrów bloków ciepłowniczych w elektrociepłowni; spowodowała je zanieczyszczona woda z krą.

Wieczorem jeden z bloków EC Pomorzany został przywrócony do ruchu.

- Elektrociepłownia pracuje obecnie z mocą 45 MWt. Moc EC Pomorzany będzie na bieżąco zwiększana, co przełoży się na wzrost parametrów wody sieciowej i poprawę zasilania odbiorców w ciepło - podano w komunikacie. 

Jak poinformowano, w nocy zostanie uruchomiony drugi blok w Elektrociepłowni Pomorzany, "bez zakłóceń pracuje Elektrociepłownia Szczecin z mocą 82 MWt".

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy