"Wielcy nieobecni" na zaprzysiężeniu prezydenta Dudy. Komorowski: Kryję się przed wirusem

Artykuł
Zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na pierwszą kadencję, 2015 r.
Wikimedia Commons

Były prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował, że nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Na uroczystość w Sejmie nie wybierają się także: były prezydent Lech Wałęsa, a także byli szefowie MSZ: Włodzimierz Cimoszewicz oraz Radosław Sikorski.

Jak powiedział w rozmowie z Onetem Komorowski, podjął taką decyzję z obawy przed zakażeniem koronawirusem.

– Jestem na Suwalszczyźnie, chowam się przed koronawirusem i nie zamierzam ryzykować zarażenia się podczas zaprzysiężenia – powiedział. Dopytywany o ewentualne motywacje polityczne, były prezydent podkreślił:

– Może się pan ich doszukiwać, ale ja powtarzam: kryję się przed wirusem.

Już za tydzień w budynku Sejmu odbędzie się zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy na drugą kadencję.

Prezydent, który wywalczył w lipcowych wyborach reelekcję, złoży tego dnia ślubowanie przed Zgromadzeniem Narodowym. Na uroczystość nie wybierają się: byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, a także byli szefowie MSZ, Włodzimierz Cimoszewicz oraz Radosław Sikorski. Jak przypomniał Onet, przed pięcioma laty Komorowski pojawił się na ślubowaniu Andrzeja Dudy.

W zaprzysiężeniu weźmie za to udział inny były prezydent, Aleksander Kwaśniewski, który zaznaczył, że uczyni to z szacunku dla państwa, urzędu, a także wyborców.

 

Źródło: onet.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy