"Solidarność": KOD bezprawnie wykorzystał naszą flagę [LIST]

Artykuł
TELEWIZJA REPUBLIKA

Przedstawiciele "Solidarności" wystosowali list do Komitetu Obrony Demokracji, w którym zarzucają stowarzyszeniu bezprawne wykorzystanie flagi związku podczas swoich manifestacji.

Związkowcy podkreślają, że KOD, wykorzystując flagę "Solidarności" podczas manifestacji "My Naród" i w czasie konferencji po spotkaniu z Lechem Wałęsą, łamie prawo. "To znak naszego Związku i podlega ochronie prawnej" – piszą.

"Znak Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" jest własnością naszego Związku i podlega ochronie prawnej. Jego potwierdzeniem jest nie tylko prawna ochrona zarejestrowana w Polsce, ale również międzynarodowa rejestracja własności intelektualnej w Urzędzie do spraw Harmonizacji Rynku Wewnętrznego w Alicante" – czytamy w liście.

"To niedopuszczalne, że stowarzyszenie walczące o demokrację, zarzucające obecnej władzy łamanie prawa, samo łamie prawo!" – podkreślają działacze "S". Na zakończenie wezwali KOD do niewykorzystywania znaków "Solidarności" podczas swoich akcji, grożąc uruchomieniem środków prawnych dla ochrony praw Związku.

Poniżej cały list NSZZ "Solidarność" do Mateusza Kijowskiego, lidera KOD. 

sol_670_01

 

Źródło: NSZZ "Solidarność"

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy