"Panie Trzaskowski, niech pan nie idzie tą drogą". Nitras "bohaterem" nowego spotu PiS

Artykuł
Youtube

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski niemal na każdym swoim wiecu powtarza frazesy o budowaniu wspólnoty, eliminowaniu nienawiści z debaty publicznej etc. Postulat jak najbardziej słuszny, jednak w ustach tego akurat polityka jest właśnie frazesem.

Trzaskowski nie tylko nie reaguje na okrzyki swoich zwolenników "Precz z kaczorem". Prezydent Warszawy przymyka oko również na agresywne zachowania jednego z posłów zaangażowanych w jego kampanię wyborczą. 

Mowa oczywiście o Sławomirze Nitrasie. "Obłapianie" wiceministra Sebastiana Kalety było tylko jednym z przykładów. Jak skomentował je Rafał Trzaskowski?

– Sławomir Nitras dbał tylko o to, aby pan minister nie osunął się z tych schodów- stwierdził kandydat KO na urząd głowy państwa. W innych okolicznościach może szanowalibyśmy prezydenta Warszawy za poczucie humoru i ironię, jednak agresja fizyczna jednego posła wobec drugiego chyba jednak nie jest tematem do żartów.

Do sprawy z Nitrasem odnieśli się dziś politycy Prawa i Sprawiedliwości. Krewki poseł Platformy Obywatelskiej stał się nawet „bohaterem” nowego spotu, w którym sztab prezydenta Andrzeja Dudy apeluje do kontrkandydata ubiegającej się o reelekcję głowy państwa, aby pozbył się Sławomira Nitrasa ze swojego sztabu.

Rzecznik i wicerzecznik PiS zaprezentowali na konferencji prasowej film dokumentujący agresywne i chamskie zachowania polityka PO.

W klipie zobaczymy m.in. jak poseł Nitras awanturuje się zarówno w Sejmie, jak i na spotkaniach z wyborcami, a także nagrania, na których widać jak poseł wyrywa jednemu z wyborców wuwuzelę, atakuje kamerzystę. Nie zabrakło także takich „hitów” jak rzucanie bucikami dziecięcymi w Jarosława Kaczyńskiego oraz ostatniego wybryku, czyli szamotaniny z wiceministrem Kaletą.

 

– Ten film mógłby być znacznie dłuższy, bo chuligańskie wybryki Sławomira Nitrasa to bardzo długa lista (…) W związku z takim zachowaniem żądamy usunięcia Sławomira Nitrasa ze sztabu kandydata Rafała Trzaskowskiego. Uważamy bowiem, że to osoba bardzo niebezpieczna dla otoczenia- podkreśliła rzecznik PiS Anita Czerwińska. W zaprezentowanym przez polityków partii rządzącej materiale nie zabrakło także kuriozalnego komentarza Rafała Trzaskowskiego, który przekonywał, że Nitras tylko dbał, aby Sebastian Kaleta „nie osunął się z tych schodów”.

– Cwaniacki uśmieszek kandydata PO, który łżąc Polakom w żywe oczy, twierdzi, że poseł Nitras troszczył się o ministra Sebastiana Kaletę. Wszyscy widzieliśmy, że był to atak i próba fizycznego blokowania, a Rafał Trzaskowski śmieje się Polakom w twarz- powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. W ocenie polityka, „twarda obrona posła Nitrasa” może wskazywać na to, że agresywny klubowy kolega może być kimś „niezwykle istotnym” dla prezydenta Warszawy.

– Panie Rafale Trzaskowski, niech pan się odetnie, niech pan nie idzie tą drogą i posłucha własnej małżonki, która apeluje o zakończenie hejtu w polityce i niech pan pozbędzie się Sławomira Nitrasa ze swojego sztabu- zaapelował Fogiel.

 

Źródło: Niezależna, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy