"Pani poseł, proszę to usunąć"... Hartwich chciała uderzyć w prezydenta. Coś poszło nie tak!

Artykuł
Telewizja Republika

Iwona Hartwich, która – wraz z dorosłym, niepełnosprawnym synem, Jakubem – była twarzą sejmowych protestów rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych, w październiku 2019 r. została wybrana do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej.

W pracy poselskiej Iwony Hartwich próżno szukać inicjatyw pożytecznych dla społeczności, mnóstwo za to ataków na rząd PiS w mediach społecznościowych. Tym razem posłanka postanowiła zaatakować parę prezydencką, przy okazji dopuszczając się manipulacji.

Hartwich wykorzystała nagranie, na którym prezydent i pierwsza dama wykonują harcerską przyśpiewkę „Bravo, Bravo, Bravissimo”. W ten sposób głowa państwa z małżonką dziękowali harcerzom i leśnikom za sadzenie drzew naprawianie skutków tragicznego huraganu z 2017 roku. Latem 2017 r. przez Polskę przetoczyły się tragiczne w skutkach nawałnice. W jednej z nich zginęły dwie nastoletnie harcerki. Prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda zainaugurowali w Rytlu akcję „sadziMY”.

Posłanka zamieściła w sieci fragment nagrania, który podpisała złośliwym komentarzem:

– To z okazji doprowadzenia państwa na skraj przepaści?- napisała na Twitterze.

Wpis posłanki PO skomentowała wiceminister środowiska Małgorzata Golińska.

– Ta sytuacja jest w miejscu największej klęski w ok. 100-letniej historii LP. Podczas huraganu zginęły dwie harcerki. Para prezydencka dziękuje obecnym tam (ponad 1000 osób), a zaangażowanym w odnawianie lasu - w tym harcerzom właśnie- skomentowała polityk.

– Pani poseł Hartwich, proszę to usunąć- zwróciła się do parlamentarzystki PO.

 

 

 

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy