"Otwartym tekstem": Gdzie ulokowany jest polski kapitał?

Pieniądze (grafika poglądowa)
pixabay

Gościem Ewy Stankiewicz w programie "Otwartym tekstem" był dziś Jerzy Milewski, wieloletni przyjaciel Marii i Lecha Kaczyńskich i członek Narodowej Rady Rozwoju.

Jerzy Milewski odwołał się do działalności Lecha Kaczyńskiego i tego, co z niej dzisiaj pozostało.

- Wiele rzeczy, które się dzisiaj dzieje jest niezgodne z jego poglądami i zamierzeniami. [...] Kaczyński bardzo chciał, żebyśmy byli w stanie realizować rozwój gospodarczy i zależało mu na pozycji Polski w świecie. W tych obszarach by działał na pewno z dużą determinacją.

- Ukorzenienie się sowieckiej okupacji jest wciąż obecne w Polsce. Są obszary, które — nie wiem dlaczego — nie zostały odebrane postsowieckim środowiskom, które reprezentują interesy nie te, o które chodziło Lechowi Kaczyńskiemu.

Przedstawił projekt, który zakłada badanie polskiego kapitału i jego właścicieli. 

- Dobrym przykładem jest taka inicjatywa, którą mam przyjemność realizować — stowarzyszenie Kapitał Narodu — ono zajmuje się analizą, gdzie w polskiej gospodarce są właściciele kapitału, gdzie kapitał polski jest w ulokowany i czy faktycznie jest on w polskich rękach. Wiele danych jednak przestało być w pewnym momencie gromadzących i trudno jest dojść do tego, gdzie się znajduje polski kapitał, w czyich jest rękach. My chcemy by, powrócono do zbierania danych, aby możliwe było analizowanie tego, co się dzieje z polskim kapitałem, czy on rośnie, czy maleje itp.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy