"Nasz Elementarz" zostanie zlikwidowany. MEN ma nowy pomysł

Artykuł
naszelementarz.men.gov.pl

Trzy podręczniki do wyboru zamiast jednego, darmowego. Resort edukacji zrezygnuje także z wydawania i dostarczania książek do szkół. W zamian szkoły mają dostać dotacje na podręczniki.

Decyzję o rezygnacji z podręcznika "Nasz Elementarz" potwierdziła szefowa resortu edukacji Anna Zalewska, w rozmowie z radiem RMF FM. Ostateczne rozstrzygnięcie sprawy ma mieć miejsce w czerwcu. MEN ma skonsultować się z samorządowcami co do wyboru nowego systemu dystrybucji podręcznika.

Darmowy podręcznik ma znikać ze szkół stopniowo wraz z wygaszaniem kolejnych edycji książki i umów z autorami oraz na jego druk. Decyzja o tym, kiedy nastąpi ta zmiana zapadnie w czerwcu, po konsultacjach z samorządami na temat nowego systemu dystrybucji podręcznika. Ministerstwo nie będzie także tworzyć i wydawać podręczników, wskaże zaś te, na które przekaże dotacje. – Mamy prawo do tego, żeby powiedzieć, że oto te trzy, które są zaproponowane przez wydawnictwa, będą dotowane. We wszystkich klasach podstawowych i gimnazjum. Tam, gdzie jest obowiązek szkolny – powiedziała Anna Zalewska w rozmowie z radiem RMF FM.

 


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Zalewska: Należy stworzyć nowoczesną szkołę opartą na wartościach i wspólnocie

Szefowa MEN: Polscy nauczyciele zamiast uczyć, wypełniają papierki

 

Źródło: rmf24.pl, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy