"Miłośnicy demokracji, tolerancji i pluralizmu rozpoczęli kampanię wyborczą. W swoim stylu...". Banery polityków PiS zniszczone w Szczecinie

Artykuł
twitter.com/l_dobrzynski

Napisy "Nazi raus" i swastyki wymalowano na wiszących w Szczecinie banerach kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Politycy zapowiedzieli zawiadomienie o sprawie policji. "Rozpoczęła się brudna kampania wyborcza w Szczecinie – powiedział poseł PiS Leszek Dobrzyński, startujący z drugiego miejsca w wyborach do Sejmu w Szczecinie.

Na banerach rozwieszonych w Szczecinie pojawiły się napisy "Nazi raus" i swastyki. 

- To tylko część tej akcji, bo nasze banery, plakaty są nie tylko zamalowywane swastykami, są także cięte, zrywane, niszczone, we wszelki możliwy sposób - poinformował poseł Dobrzyński.

Zapowiedział, że w poniedziałek zostaną na policję złożone "wnioski o ściganie sprawców".

Polityk PiS ocenił, że jest to akt "haniebny".

- Przypominam, że jesteśmy w Polsce, w państwie, które z rąk hitlerowców przeszło naprawdę wiele i oznaczanie nas swastykami jest absolutnie haniebne - podkreślił.

 

- Ten język nienawiści, który jest stosowany przez niektórych liderów opozycji, powoduje to, że niektórzy nasi oponenci doprowadzają do takiej sytuacji, jaką mamy teraz - ocenił poseł PiS Artur Szałabawka.

Jak poinformowali kandydaci PiS, akcja wymierzona była tylko w komitet Prawa i Sprawiedliwości. Wstępnie oceniono, że zniszczono kilkadziesiąt plakatów w całym mieście.

 

 

 

 

 

 

Czytaj także:

Ziobro: we wtorek kolejny akt oskarżenia w zw. z aferą reprywatyzacyjną. "Oskarżonych zostanie sześciu urzędników warszawskiego ratusza"

 

Źródło: twitter, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy