"Dziękuję z całego serca"- "To my dziękujemy!" Poruszający spot KPRM z Powstańcem Warszawskim

Artykuł
Facebook/Kancelaria Premiera

– Jestem dumny z tego,jak państwo i moi rodacy radzą sobie z tym wielkim zagrożeniem, jacy jesteśmy solidarni. Dziękuję za to z całego serca – mówi w nowym klipie opublikowanym przez Kancelarię Premiera Włodzimierz Wiśniewski ps. Szczerba, uczestnik Powstania Warszawskiego.

Spot KPRM rozpoczyna się od słów kombatanta, który wspomina, jak wiele dramatycznych wydarzeń w historii Polski i świata już przeżył:

 

– Długo już żyję na tym świecie. Przeżyłem wojnę, Powstanie, komunę i odzyskanie wolności. Dziś widzę jak cały świat zmaga się z epidemią, umierających ludzi, wielkie tragedie, chaos i słabość państw- wylicza Włodzimierz Wiśniewski.

 

– Ale widzę też, że Polacy kolejny raz zdają egzamin. Jestem dumny z tego,jak państwo i moi rodacy radzą sobie z tym wielkim zagrożeniem, jacy jesteśmy solidarni. Dziękuję za to z całego serca- podkreśla Powstaniec, któremu odpowiada premier Mateusz Morawiecki.

 

– To my dziękujemy- mówi szef polskiego rządu.

 

.– Naszym najważniejszym zadaniem jest chronić Polaków. Wszystkich. Dlatego od samego początku epidemii podejmowaliśmy szybkie i zdecydowane działania. Dzięki tym decyzjom i wielkiej odpowiedzialności Polaków wspólnie nie dopuściliśmy do tego, by w naszym kraju powtórzył się tragiczny scenariusz, który obserwowaliśmy w wielu innych państwach- wskazał Mateusz Morawiecki.

 

– Dziś kolejnym wielkim wyzwaniem jest ochrona polskiej gospodarki, miejsc pracy milionów Polaków. Robimy to. Zaangażowaliśmy największe w historii środki, odmrażamy kolejne obszary naszego życia. Ale robimy to odpowiedzialnie. Potrzebujemy nowej normalności, bo świat nie będzie już taki sam. Mamy plan-zapowiedział.

 

– Jeszcze szybciej będziemy nadrabiać dystans do najbogatszych, bo jesteśmy narodem pracowitym, kreatywnym i solidarnym. Wierzę w Polskę i wierzę w Polaków. Pamiętamy dla kogo to robimy: dla naszych dzieci, wnuków, rodziców i dziadków- mówi w klipie Morawiecki.

 

 

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy