"By Kraków był w końcu miastem mieszkańców, a nie deweloperów". Wassermann zapowiada walkę o lepsze miasto i koniec "królestwa deweloperów"

Artykuł
twitter.com/wassermann_ma

- Jeżeli mieszkańcy dadzą mi szansę, to mają gwarancję zmian. Skończy się "królestwo deweloperów" - stwierdziła w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Małgorzata Wassermann, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa. Wasserman wielokrotnie podkreślała, że walka z "królewtwem deweloperów" i oddanie miasta mieszkańcom, jest dla niej szczególnie ważne.

 

Małgorzata Wassermann tocząc swoją kampanię, przedstawiła pomysł na rozwiązanie problemu smogu w Krakowie.

- Przede wszystkim trzeba wrócić do 100 proc. dofinansowania do wymiany pieców. Bo jeśli najbogatsi wzięli to 100 proc., a teraz biedniejsi dostają 60 proc., to jest to bardzo nielogiczne - powiedziała w "Rz".

Poza tym, Kraków powinien skorzystać z rządowego programu walki ze smogiem.

- Ale skorzystać też w zakresie współpracy z gminami ościennymi w zakresie tego, co umożliwia rząd - podkreśliła.

Wskazała również, jak polepszyć sytuację podkrakowskich gmin w walce z generowanym tam smogiem, i przekazała, że obecnie jest duża szansa, aby ten problem rozwiązać.

- Będą pieniądze, ale i narzędzia do egzekwowania i kontroli przestrzegania norm - zaznaczyła.

Wassermann przekazała, że w rozmowach z ministrami, m.in. szefową resortu przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz, usłyszała, że "sprawa smogu może być w ciągu dwóch, trzech lat rozwiązana.

 

Małgorzata Wassermann w pierwszej turze wyborów uzyskała 31,88 proc. poparcia; w II turze zmierzy się z Jackiem Majchrowskim, którego poparło 45,84 proc. głosujących.

 

Źródło: Rzeczpospolita, twitter.com/wassermann_ma

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy