"A kiedy przyjdą także po mnie". Dziennikarka parodiuje instrukcję KOD opublikowaną w "Wyborczej"

Artykuł
youtube.com/ Weronika Zaguła

Być może widzimy się po raz ostatni. Miejcie się na baczności, IV RP idzie po "najgorszy sort" – mówi na swoim videoblogu Weronika Zaguła. Dziennikarka Radia Puls sparodiowała opublikowany na łamach "Gazety Wyborczej" artykuł zatytułowany "A kiedy przyjdą także po mnie".

Gazeta Adama Michnika opublikowała napisany przez działaczy Komitetu Obrony Demokracji poradnik, w którym instruują w jaki sposób mają postępować, kiedy któregoś dnia o godz. 6 rano zapukają do nich służby IV RP. "Pamiętaj: polują na ciebie! Nie przeceniaj swoich możliwości. Poczekaj na prawnika!" – apelują "obrońcy demokracji". W poradniku czytamy w m.in. co należy ze sobą zabrać w razie zatrzymania: "Jeśli zabierają cię z domu, ciepło się ubierz. W izbie zatrzymań może być bardzo zimno. Nawet latem noce są chłodne. Ciepła bielizna, polar, kurtka - to podstawa. Zabierz też szczoteczkę i pastę do zębów, grzebień, mydło, przybory do golenia, ręcznik, papierosy (zawsze to jakaś waluta) i książkę".

Ten kuriozalny tekst sparodiowała na swoim blogu wideo dziennikarka Radia Plus. Zobaczcie sami co zrobić, kiedy zjawią się "kaczyści".

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy