PŚ w skokach narciarskich w Zakopanem [AKTUALIZACJA]

C. Bilan/PAP

Rozpoczyna się drugi w tym roku konkurs Pucharu Świata w polskim Zakopanem. W piątkowych kwalifikacjach do zawodów załapał się komplet polskich skoczków.

Wczorajsze kwalifikacje zakończyły się zadowalającym wynikiem dla Polaków. Do dzisiejszych zawodów awansował komplet zawodników. Pierwsze miejsce zajął Robert Johansson, a na drugiej pozycji uplasował się wyśmienity w tym sezonie Halvor Egner Granerud. Na trzecim miejscu uplasował się Austriak Stefan Kraft. Tuż za podium wylądował Szwajcar Simon Ammann.

Polacy natomiast zajmowali kolejne miejsca: Andrzej Stękała był piąty, Kamil Stoch szósty i Klemens Murańka siódmy. Dziesiątą pozycję zajął Piotr Żyła, a na dwunastym miejscu tabeli zasiadł Dawid Kubacki.

Trzymamy kciuki za kadrowiczów Michala Dolezala.

Aktualizacja

Po pierwszej serii na górze tabeli plasuje się Halvor Egner Granerud. Drugi jest Słoweniec Bor Pavlovic. Na trzecim stopniu podium załapał się Andrzej Stękała.

14. i 15. miejsca należą kolejno do Piotra Żyły i Dawida Kubackiego. 26. na ten moment jest Kamil Stoch. Reszta Polaków nie załapała się w pierwszej trzydziestce.

Turniej zwycięża Japończyk Ryoyu Kobayashi. Drugie miejskie zajmuje Andrzej Stękała. Tym samym jest to jego pierwsze podium w tych zawodach. Podium zamyka Norweg Marius Lindvik.

Na 8. miejscu zawody kończy Piotr Żyła. Drugą dziesiątkę otwiera Dawid Kubacki. Kamil Stoch zajmuje ostatecznie 20. miejsce.

Źródło: Portal TV Republika, Twitter