Profesor Rońda zawieszony przez rektora AGH za "przekroczenie norm etycznych"

Artykuł
Youtube

Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie podjął decyzję o zawieszeniu profesora Jacka Rońdy w działalności dydaktycznej na uczelni. Weszła ona w życie już 4 listopada, jednak władze uczelni o sprawie poinformowały dopiero teraz.

– Prof. Rońda przekroczył normy etyczne obowiązujące każdego nauczyciela akademickiego i pracownika nauki, a także zasady postępowania zawarte w kodeksie etyki pracownika naukowego – wyjaśnił przedstawiciel uczelni. – Zachowanie takie możemy nazwać wykorzystaniem kłamstwa, jako środka w prowadzeniu debaty – stwierdził dalej rektor Akademii Górniczo-Hutniczej. Dodał, że Rońda "oskarżył publicznie władze AGH o uleganie w jego sprawie naciskom władzy wykonawczej." Zawieszenie profesora ma obowiązywać przez pół roku.

Profesor Jacek Rońda, będący jednym z ekspertów zespołu Antoniego Macierewicza do spraw zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, skomentował na antenie Telewizji Trwam swoje wystąpienie z kwietnia tego roku w TVP1. Ocenił wówczas, że piloci samolotu prezydenckiego nie zeszli poniżej wysokości 100 m. Wiedza ta miała być oparta na rosyjskim dokumencie. W październikowym wywiadzie udzielonym TV Trwam Rońda powiedział jednak, że piloci "zeszli poniżej 100 metrów". - Ja w wywiadzie (udzielonym TVP – przyp. red.) trochę zagrałem. To był blef, na tym dokumencie nic nie było - stwierdził wówczas Rońda.

Źródło: tvn24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy