Prezydent złożył życzenia Bożenie Dykiel. "Jest Pani niezmiennie ceniona i lubiana przez kolejne pokolenia Polaków"

Artykuł
twitter

Głowa państwa, złożyła gratulacje i życzenia obchodzącej jubileusz urodzin aktorce, Bożenie Dykiel.

Prezydent Andrzej Duda przesłał list z urodzinowymi życzeniami do wybitnej polskiej aktorki, Bożeny Dykiel.

 

Szanowna Pani! 

Z okazji jubileuszu urodzin składam Pani serdeczne gratulacje, a także najlepsze życzenia wszelkiej osobistej pomyślności. Chciałbym podziękować za Pani dotychczasowe role teatralne, filmowe, telewizyjne i radiowe, które od niemal półwiecza urzekają nas doskonałym aktorstwem, a zarazem wielką naturalnością. 

Początki Pani drogi artystycznej łączą się z działalnością Studenckiego Teatru Satyryków, na deskach którego występowała Pani w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Od tamtego czasu stworzyła Pani szereg interesujących kreacji scenicznych, by przypomnieć chociażby postać Goplany zagraną w „Balladynie” Juliusza Słowackiego w Teatrze Narodowym. Jednocześnie mogliśmy podziwiać Pani talent w wielu filmach i serialach. W naszej pamięci zapisały się role w takich obrazach, jak: „Wesele”, „Ziemia obiecana”, „Dom”, „Noce i dnie”. Wielu z nas wzruszały i bawiły niezapomniane kreacje w popularnych filmach i serialach komediowych, wśród których znaleźć się muszą „Alternatywy 4”, „Wyjście awaryjne” czy „Brunet wieczorową porą”. W tym kontekście chcę także przywołać Pani udział w przedstawieniach Teatru Telewizji, a zwłaszcza pamiętne role w spektaklach „Damy i huzary” oraz „Trzy po trzy”, w których znakomicie wydobyła Pani Fredrowski humor i dowcip.

Prawdziwą sympatię widzów wzbudziła rola w popularnym serialu „Na Wspólnej”, a to przecież zaledwie część Pani bogatego dorobku artystycznego. Wszystkie te postacie już zawsze kojarzyć nam się będą z Pani spontanicznością i wewnętrzną radością. To właśnie z racji tych wyjątkowych cech, wspartych doskonałym opanowaniem sztuki aktorskiej, jest Pani niezmiennie ceniona i lubiana przez kolejne pokolenia Polaków. 

Raz jeszcze winszując pięknego jubileuszu, proszę o przyjęcie najlepszych gratulacji.

 

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

 

Źródło: prezydent.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy