Premier zapowiada nowy program mieszkaniowy. "Chcemy, żeby każda rodzina mogła mieć własne mieszkanie"

Artykuł
FLICKR/ KPRM/ DOMENA PUBLICZNA

– Doceniamy trud bycia rodzicem, trud posiadania i wychowania dzieci. Rodzina to nasza przyszłość (...) w najbliższym czasie przedstawimy program mieszkaniowy. Chcemy, żeby każda rodzina mogła mieć własne mieszkanie, żeby mogła w tym mieszkaniu myśleć o bezpiecznym i spokojnym wychowaniu swoich dzieci – powiedziała premier Beata Szydło w Grodzisku Mazowieckim na konferencji poświęconej przyszłości polskich rodzin.

Premier podkreśliła, że wprowadzenie programu "Rodzina 500 plus" było możliwe dzięki zaangażowaniu całego zespołu ludzi. Jak dodała, pracowało nad nim kilku ministrów. – Podjęliśmy zobowiązanie wobec Polaków w kampanii wyborczej i dotrzymaliśmy słowa – powiedziała Szydło.

Szefowa rządy stwierdziła także, że chciałaby, aby w Polsce narastała moda na rodzinę, która byłaby poparta programami, jak "Rodzina 500 plus". – Nie da się ustawowo zapisać miłości do dzieci i rodziców, szczęścia rodzinnego, ale można w ustawie zapisać takie rozwiązania, które będą pomagały rodzinie i zachęcały młodych ludzie do zakładania rodzin. Pomoc rodzinom nie ma charakteru socjalnego. To docenianie ich zaangażowania w budowanie narodu. Musimy robić wszystko, by rodziny czuły się w Polsce bezpiecznie – dodała.

 

 


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Pesymistyczny raport GUS. Skrajne ubóstwo problemem Polski

Życzenia pary prezydenckiej z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin. "To piękne, wzruszające święto"

Źródło: telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy