Mocne stanowisko! Zobacz co powiedział premier nt. Niemiec...

Artykuł
Fot. ilustracyjna
Wikimedia Commons/Fot. W. Kompała/KPRM Kancelaria Premiera/CC BY-SA 2.0

"Pamiętamy o tragicznych losach polskiego narodu w trakcie II Wojny Światowej, dlatego nie będzie zgody na wypłatę odszkodowań z naszej strony" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

- Polacy powinni mieć pełne prawo być dumnymi ze swojej historii, dziedzictwa i kultury oraz świętowania pod biało-czerwonym sztandarem. Pamiętamy o tragicznych losach polskiego narodu w trakcie II Wojny Światowej, dlatego nie będzie zgody na wypłatę odszkodowań z naszej strony - wskazał Mateusz Morawiecki.

Szef PiS mówił, podczas sobotniego wystąpienia podczas pikniku patriotycznego w Pułtusku, że Polska żadnych zobowiązań wojennych nie ma. I to zarówno z punktu widzenia prawa, jak i z punktu widzenia elementarnej moralności i przyzwoitości.

Przemawiający po Kaczyńskim, Morawiecki podkreślił, że "my byliśmy tutaj najbardziej mordowanymi ofiarami".

- I nigdy się nie zgodzimy na jakiekolwiek wypłaty dla kogokolwiek z tego powodu, jakiekolwiek odszkodowania - zapowiedział.

- Znajdziemy odpowiednie formuły prawne i tak długo, jak będziemy odpowiadali za życie polityczne, to te regulacje, legislacja, którą my wdrożymy, nie będzie na pewno odpowiedzią na jakiekolwiek roszczenia z jakiejkolwiek strony. Nie pozwolimy na to - podkreślił Morawiecki.

 

Źródło: twitter.com/MorawieckiM, IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy