Posłanka .Nowoczesnej: Zagrożeniem nie są terroryści. Jest nim mowa nienawiści i istnienie ONR

Artykuł
Joanna Scheuring-Wielgus
youtube.com/ Nowoczesna

Nienawiść jest tym z czym powinniśmy walczyć. Zagrożeniem nie są terroryści czy uchodźcy. Jest nim rodząca się nienawiść i przyzwolenie na radykalizowanie się języka, jest nim także przyzwolenie na istnienie takich radykalnych ruchów jak ONR – mówiła na antenie TVN24 posłanka .Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus.

Goście Bogdana Rymanowskiego rozmawiali na temat ostatniego zamachu do jakiego doszło w Nicei. Swój pogląd w tej sprawie wyraził wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. – W mojej ocenie od takich wydarzeń jak w Nicei już nie uciekniemy. Przyczyną jest błędna polityka władz europejskich – podkreślił polityk. Jak dodał, należy powiedzieć wprost, że "kod kulturowy muzułmanów nie jest kompatybilny z naszym kodem kulturowym". – Zwróćmy uwagę, że duża część muzułmanów w krajach europejskich popiera takie działania. Nie dziwmy się później, że terrorystom łatwo jest się ukrywać w muzułmańskich dzielnicach – wskazywał wiceminister.

Oburzona słowami Jakiego była posłanka .Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Przyznała, że nie spodziewała się usłyszeć znów tak "ohydnych i obraźliwych słów, jak te które wcześniej wypowiedział minister Błaszczak".

– Terror rodzi się z nienawiści. Jeżeli przywódcy nie zapanują nad nienawiścią w społeczeństwach, to nic się nie zmieni – mówiła. Posłanka powiedziała, że w Europie mieszka zaledwie 6 proc. muzułmanów i oceniła, że nie jest to duża liczba. – Proszę nie straszyć ludzi – apelowała. – Nienawiść jest tym z czym powinniśmy walczyć. Zagrożeniem nie są terroryści czy uchodźcy. Jest nim rodząca się nienawiść i przyzwolenie na radykalizowanie się języka, jest nim także przyzwolenie na istnienie takich radykalnych ruchów jak ONR – wskazywała. – Co robi pani Szydło po objęciu urzędu premiera? Likwiduje Radę ds. z dyskryminacją rasową i ksenofobią – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus.

Posłanka podkreśliła również, że "sama pracowała z Arabami i nie było problemów".


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Posłanka .Nowoczesnej: W Sejmie jest za gorąco. To wina... Kaczyńskiego

"Terrorysta będzie mógł sobie kupić kartę Pre-Paid w Czechosłowacji". Internauci żartują z wpadki posłanki .Nowoczesnej

Wpadka posłanki .Nowoczesnej. "Gdzie jest pan poseł Terlecki?"

Źródło: wpolityce.pl, tvn24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy